Van’da doğalgaza zam yapılacak mı? İşte cevabı…

Geçtiğimiz günlerde bazı sosyal medya hesaplarından elektrik ve doğalgazla ilgili zam yapılacağı söylenmişti. Peki, Van’da doğalgaza zam yapılacak mı? İşte cevabı…

Van’da doğalgaza zam yapılacak mı? İşte cevabı…
VAN
Yayınlama: 09.02.2024
A+
A-

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan, Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, “Elektrik ve doğal gazda seçimden sonra yüzde 150 – yüzde 200 arası zam beklenebileceğini söylediğine ilişkin iddialar doğru değil” dedi.
Dezenformasyonla Mücadele Merkezi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, yılın 1. Enflasyon Raporu Bilgilendirme Toplantısı’nda açıklamalarda bulunmuş ve basın mensuplarının sorularını yanıtlamıştır.
Karahan’ın açıklamalarında, iddia edildiği gibi bir ifade kullanmadığı belirlenmiştir. Karahan, seçim sonrası enerji fiyatlarında yaşanabilecek zamların enflasyona etkisine ilişkin soruya şu şekilde cevap vermiştir:
Biz enflasyon tahminlerimizi yaparken birçok kalemde yaşanabilecek zamları bu yönetilen, yönlendirilen ürünlerdeki zamlar için bir projeksiyonda bulunuyoruz. Burada tabii öne çıkan faktör enerji fiyatları olacak elektrik ve doğal gazda bir düzenleme yapılması bekleniyor. Bu çerçevede biz, patikamızı oluştururken OVP’yi kullandık. OVP, bu sene oldukça bağlayıcı bir program. Hükümetin her kanalında sahiplenilen bir program. Orada yapılan belli varsayımlar var. Biz, onların gerçekleşeceğini düşünüyoruz ve tahminlerimizi yaparken de bu fiyatlarda bir miktar güncelleme olacağını öngördük ve bunları tahminlerimize yansıttık.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.