Büro Memur-Sen Van Şube Başkanı Gülaçar: “SGK personeli yılardır Tasarruf Genelgesi’ni uyguluyor”

Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Büro Memur-Sen Van Şube Başkanı Mahmut Gülaçar, SGK personelinin yapmış olduğu özverili çalışmaların ve fedakârlıkların unutulmaması gerektiğini ifade etti.

Büro Memur-Sen Van Şube Başkanı Gülaçar: “SGK personeli yılardır Tasarruf Genelgesi’ni uyguluyor”
VAN
Yayınlama: 14.05.2024
A+
A-

Her yıl 16-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla açıklama yapan Gülaçar, şunları söyledi:

“Doğumdan ölüme hayatımızın her alanında bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) kuruluş yıldönümü ve Sosyal Güvenlik Haftası kutlu olsun. Yoğun iş yükü altında çalışan, pandemi dönemini, EYT sürecini büyük bir özverili çalışmayla atlatan kurum çalışanlarının yaşadığı zorlukların görülmesi ve çektikleri sıkıntıların giderilmesi gerekmektedir.

Yıllardır yetersiz sayıdaki personelle bütün vatandaşlarımıza hizmet veren SGK çalışanları, yeni personel istihdamı yapılmayacağının açıklandığı tasarruf tedbirlerine uyum konusunda hiç zorlanmayacaktır.

2011 yılından beri ikramiye almayarak

  • Fazla mesaisi kaldırılarak
  • 4 meslek grubuna verilen 3600’ü alamayarak
  • Diğer kamu kurumlarına her yıl uzmanlık rahatça verilirken SGK personeline verilmeyerek
  • Her yıl diğer kamu kurumuna personel alımı yapılırken SGK’ya personel alımı yapmayarak
  • 15 yıldır ek ödeme oranları artırılmayarak
  • 4 yıldır hiçbir teknolojik alet (bilgisayar, yazıcı) almayarak
  • EYT döneminde gece gündüz hafta sonu çalışıp cebinden yol ve yemek parası vererek,

Tasarruf Genelgesi’ni yıllardır uygulayarak hazineye önemli katkıda bulunan SGK personelinin yapmış olduğu özverili çalışmaların ve fedakârlıkların unutulmaması gerekir. Ağır mevzuat yükü altında ezilen ve doğumdan ölüme, ölümden sonra da varislerine hizmet veren SGK personellerinin Kurum İdari Kurul (KİK) toplantısında da dile getirdiğimiz taleplerin takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: NECDET TAM- HABER GÜRPINAR

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.