Vanspor’dan ceza açıklaması!

Vanspor Futbol Kulübü,  geçtiğimiz günlerden PFDK tarafından verilen cezayla alakalı bir açıklama yaptı.

Vanspor’dan ceza açıklaması!
VAN
Yayınlama: 10.05.2024
A+
A-

Vanspor Futbol Kulübü geçtiğimiz günlerde Bursaspor’la oynayacağı karşılaşmada ilk yarıyı oynadıktan sonra maçtan çekilmişti. Sergilemiş olduğu bu davranışından dolayı PFDK’dan ceza alan kırmızı siyahlı ekip,   sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı.

Yapılan paylaşımda, şu ifadelere yer verildi:

“Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından bugün alınan “tarihi” kararla teknik sorumlumuza “Takımı sahadan çektiği” gerekçesiyle 3 resmi müsabakadan men cezası verilmiştir. Bu cezanın verilmesinin nedeni sanıyoruz ki kamuoyunda ve hukuk nezdinde verilen hak mücadelesinin diyetidir. Zira, müsabaka yayınını izleyenler iyi hatırlayacaklardır ki Ümit Hocamız müsabakaya futbol adamı olduğu için devam etmek istemiştir. Sesi yayına kadar gelmiş, TFF yorumcusu dahi yayında bunu ifade etmiştir. TFF tarafından Youtube’a yüklenen maç kaydının bu kısmı Youtube’dan ne hikmetse! silinmişse de elimizde mevcut olup PFDK’YA sunulduğu gibi sizlerle de paylaşılmaktadır. Sahadan çekilme kararı tamamen yönetimce alınmış bir karardır. Bu durum PFDK’ya da ifade edilse de PFDK tarafından Ümit Hocamız ceza için öngörülen en üst hadden cezalandırılmıştır. TFF tarafından haftasonu yaşanan olaylarla ilgili tek bir  açıklama  yapılmamışken yine ne hikmetse kulübümüzün teknik direktörüne işlemediği bir eylemden dolayı play offlarda kalan müsabaka sayısı kadar ceza verilmiştir. Hak mücadelemiz de şampiyonluk mücadelemiz de sonuna kadar devam edecektir. Bu sırada PFDK’yı verdikleri bu kararın gerekçesini açıklamaya davet ediyoruz. Bu sırada tarafımızca TFF Tahkim Kuruluna gerekli başvurular yapılacak ve kamuoyu bilgilendirilecektir. Bu sırada TFF’ye soruyoruz!

  1. Youtube maç tekrarında takım sahadan çekilirken yayın 21:30. dakikadan 23:30’a neden atlıyor?
  2. Van Spor’u apar topar PFDK’ya sevk eden TFF Hukuk Müşavirliği hafta sonu oynanan Serikspor- Erokspor maçına ilişkin bir soruşturma başlatmış mıdır?

Ve ekliyoruz! Herkes bilsin ki güçlü iken Adalet, zayıf iken Cesaret  göstermek Asalettir”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.