Van’da okul ve öğrenciler yararına kermes düzenlendi

Vankulu İlkokulunda öğrenci, öğretmen ve velilerin katkısı ile okulun ihtiyaçlarının karşılanması için kermes ve yaz şenliği düzenlendi. Van’da eğitim veren Vankulu ilkokulunda öğrencilerde farkındalık oluşması ve...

Van’da okul ve öğrenciler yararına kermes düzenlendi
Yayınlama: 01.06.2023
A+
A-

Vankulu İlkokulunda öğrenci, öğretmen ve velilerin katkısı ile okulun ihtiyaçlarının karşılanması için kermes ve yaz şenliği düzenlendi.

Van’da eğitim veren Vankulu ilkokulunda öğrencilerde farkındalık oluşması ve birlik beraberliğin aşılanması ve okulun eksikliklerinin giderilmesi amacıyla okul aile birliği ve öğrenciler tarafından kermes ve eğlence düzenlendi. Düzenlenen programda çocuklar gönüllerince eğlenirken elde edilen gelir okula bağışlandı.

Düzenlenen program hakkında bilgi veren Vankulu İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Mihriban Alpsar okula katkı sağlamak amacıyla her sene etkinlikler düzenlendiğini söyledi.

Alpsar, “Velilerin de katkısı ile okulun eksikliklerinin giderilmesi için kermes düzenleniyor ve bu kermesin bütün geliri okula bağışlanıyor. Yapılan kermeste genellikle yiyecek, içecek ve çocukların ilgisini çeken oyuncaklar satılıyor. Satılan ürünlerin tamamı veliler tarafından getirilip okul yararına satılıyor.” dedi.
Yapılan etkinliklerin çocuklar üzerinde çok önemli bir etkisi olduğuna dikkat çeken Alpsar, “Müzik ve palyaço gösterileri çocukların bütün seneki streslerini bir nebze de olsa atmalarına vesile oluyor. Ondan dolayı da çocukların psikolojileri üzerinde olumlu etki yaptığını söyleyebiliriz.

Bu etkinliğe herkes gönüllü olarak ve severek destek oluyor. Bu tür etkinlikler velilerin, öğrencilerin ve öğretmenlerin birlik ve beraberliklerine katkı sağlıyor.” ifadelerini kullandı.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.