Van’da mesleki ve sanatsal kurslar yoğun ilgi görüyor

İpekyolu Belediyesi’nin farklı merkezlerde devam eden mesleki ve sanat kursları, halkın yoğun ilgisi ile karşılandı.  

Van’da mesleki ve sanatsal kurslar yoğun ilgi görüyor
VAN
Yayınlama: 14.05.2024
A+
A-

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Bostaniçi Mahallesi’ndeki Bostaniçi Eğitim Köşkü’nde verilen kurslara kadınlar yoğun şekilde katılım sağlıyor.

Kurslar tamamen ücretsiz olarak veriliyor. Merkezde, kuaförlük sınıfı, giyim, üretim teknolojileri sınıfı, serbest etkinlik sınıfı ve sanata yönelik branşlarda kurslar veriliyor.

İpekyolu Belediyesi tarafından verilen kurslarda kadınların hem sosyal hayata aktif olarak katılımına hem de mesleki eğitim becerilerini geliştirmelerine imkan sağlanıyor. Kurslar sonunda kursiyerlere MEB onaylı sertifikalar verilerek, iş hayatına katılmaları için fırsat sunuluyor.

Merkezdeki kurslarda eğitim gören kadınların çocukları için de çocuk oyun odası yer alıyor. Kadınlar kurs saatlerinde eğitimlerini tamamlarken çocuklar da çocuk oyun odasında keyifli, güvenli bir şekilde vakit geçiriyor. Böylece kadınlar sosyal hayatta ihtiyaç duyacakları becerilerini geliştirebiliyor, iş hayatına katılmaları için verilen kurslar sayesinde önlerindeki engeller kaldırılmış oluyor. Sürdürülebilirlik açısından İpekyolu Belediyesinin gelen talepler doğrultusunda bu ve benzeri kursların açılmasına yönelik çalışmaları devam edecek.

Kaynak: BÜLTEN-İPEKYOLU BELEDİYESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.