Van’da bulunan Dabbağoğlu Parkı yenileniyor

Van Büyükşehir Belediyesi Dabbağoğlu Parkında yenileme ve yeşil alan çalışması başlattı. Yeniden tasarlanan park, daha estetik bir görünüme kavuşacak.

Van’da bulunan  Dabbağoğlu Parkı yenileniyor
VAN
Yayınlama: 08.07.2024
A+
A-

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı uzun yıllardır bakımsız bırakılmış parklarda yenileme ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Parklarda bulunan oturma alanları ve yeşil alanlar onarılıp yenilenirken, Beşyol Meydanında bulunan Dabbağoğlu parkında işlevini kaybetmiş ve kirlilik nedeniyle giderleri tıkanan havuz, yeşil alan olarak yeniden tasarlanıyor.

Havuzun onarılamayacak kadar eskidiğini ve önceki dönemlerde havuz önüne yapılan Zabıta kulübesinin de parka görsellik konusunda büyük zarar verdiğini belirten Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Erdem Dara, “Parka ve havuza uzun yıllardır bakım yapılmamış. Havuzun çanağı kırılmış. Yine üst tarafta park içinde bulunan süs havuzu ve kanallar da önceki dönemde kapatılmış. Plansız yapılan havuz kapatmaları ne yazık ki ön tarafta bulunan havuzun su giderlerine ve elektrik aksamına da ciddi zararlar vermiş durumda. Bu da yetmezmiş gibi parkın önüne kocaman bir zabıta kulübesi dikilerek parkın tüm güzelliği yok edilmiş. Yapmış olduğumuz teknik çalışma sonucu hem parktaki yeşil alan miktarını artırmak için, hem de oluşan çirkin görüntünün önüne geçmek için parkı yeniden tasarlıyoruz” dedi.

Kaynak: BÜLTEN- VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.