Van dâhil 12 ilde Narkoçelik-26 operasyonu: 57 kişi yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yaptığı açıklamada, Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen Narkoçelik-26 operasyonlarının detaylarını paylaştı. Bakan Yerlikaya, operasyonların uyuşturucu madde imalatı ve satışı yapanlara yönelik olduğunu belirtti.

Van dâhil 12 ilde Narkoçelik-26 operasyonu: 57 kişi yakalandı
VAN
Yayınlama: 10.07.2024
A+
A-

Operasyonlar, İstanbul, Antalya, Bingöl, Diyarbakır, Aydın, Gaziantep, Erzurum, Samsun, Hatay, Ankara, Ağrı ve Van olmak üzere 12 ilde gerçekleştirildi. İl Jandarma Komutanlıklarınca, 236 ekip, 1596 personel ve hava araçları ile düzenlenen operasyonlarda, 57 uyuşturucu satıcısı yakalandı. Yakalananlardan 28’i tutuklanırken, 14’ü hakkında adli kontrol kararı verildi. Gözaltına alınan diğer 15 şüphelinin işlemleri ise devam ediyor.

Büyük miktarda uyuşturucu ele geçirildi

Operasyonlarda 426 kilogram uyuşturucu madde, 3 milyon 915 bin 485 kök kenevir ve kök skunk, 2 milyon 512 bin uyuşturucu hap ele geçirildi.

“Ülkemizi zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız”

Bakan Yerlikaya, açıklamasında, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki, ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, çalışmalarda görev alan jandarma ve Gümrükler Muhafaza Müdürlüğü personelini tebrik eden Bakan Yerlikaya, operasyonlara ilişkin görüntüleri de paylaştı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.