Van Büyükşehir Belediyesi’nden otobüslerde dezenfekte çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, şehir içi toplu taşıma hizmeti sunan mor otobüslerde hijyen çalışmaları gerçekleştirerek, salgın hastalıklara neden olan virüslerin yayılmasını önlemeyi amaçlıyor.

Van Büyükşehir Belediyesi’nden otobüslerde dezenfekte çalışması
VAN
Yayınlama: 08.07.2024
A+
A-

Van Büyükşehir Belediyesi’nin halk sağlığına yönelik çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından halk otobüslerinde dezenfekte çalışması gerçekleştirildi.
Günlük 50 bin kişinin kullandığı Mor otobüsler, her gün temizlik ekipleri tarafından vakumlu süpürgelerle kaba pisliklerden arındırıldıktan sonra titizlikle temizleniyor. Otobüslerin yolcu koltukları, düğmeler, direksiyon, cam kenarları, lastikleri, şoför paravanı ve yolcu tutamakları gibi bölgeler detaylı bir şekilde dezenfekte ediliyor. Ayrıca araçlarda belli aralıklarla gribal enfeksiyonlara karşı özel ilaçlarla dezenfekte işlemleri de yapılıyor.

Bu çalışmalar, toplu taşıma araçlarını kullanan yurttaşlar arasında bulaşıcı hastalıkların yayılma riskini azaltarak halk sağlığını korumayı hedefliyor. Büyükşehir belediyesi, vatandaşların sağlığını ön planda tutarak bu tür önlemleri düzenli olarak sürdürmeyi planlıyor.

 

Kaynak: BÜLTEN- VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.