Van Büyükşehir Belediyesi Başkanı Abdullah Zeydan Mısır Çarşısı esnafıyla bir araya geldi

Van Büyükşehir Belediyesi Başkanı Abdullah Zeydan, Mısır Çarşısı’nın özel proje alanı ilan edilmesi nedeniyle yaşanan sorunların çözümü için çarşı esnafıyla bir araya geldi.

Van Büyükşehir Belediyesi Başkanı  Abdullah Zeydan Mısır Çarşısı esnafıyla bir araya geldi
VAN
Yayınlama: 06.07.2024
A+
A-

Mısır Çarşısında esnaf ve vatandaşlar  tarafından karşılanan Başkan  Abdullah Zeydan ve beraberindeki Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri, genel sekreter, genel sekreter yardımcıları ve ilgili daire başkanlarıyla birlikte çarşı esnafıyla bir araya geldi. Esnafın sorun ve taleplerini dinleyen Başkan  Abdullah Zeydan, sorunun çözümü noktasında ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

“Makul bir çözüm için elimizden geleni yapacağız”

Burada yaşanan sorunun farkında olduklarını ve makul bir çözüm için çaba harcadıklarını belirten  Zeydan, “Bugün de buraya geldik yerinde gördük. Bizler yönetime geldiğimizde kentimizi birlikte yöneteceğimizi, halkımızla birlikte yöneteceğimizi ifade ettik. Eğer bir sorun varsa o bizlerin de sorunudur. Bunun çözümü noktasında da ortak akılla bir araya gelip çözmeye çalışacağız. Buradaki sorun da özel proje alanı ilan edilmesidir. Bu da buranın esnafını mağdur ediyor. Bizler de burada yönetim kademelerindeki tüm arkadaşlarımızla makul bir çözüm için, sizden biri Eşbaşkanmış ve yetki ondaymış gibi olaya yaklaşıp o hassasiyetle bu sorunu ortadan kaldırmaya çalışacağız. Çözüm noktasında bize düşen kanun ve yasalar çerçevesinde ne gerekiyorsa inşallah ortaya koyacağız. Bunu da çok uzatmadan arkadaşlarımızla istişare halinde çözmeye çalışacağız. Bunu yapmaya da mecburuz. Çünkü bizler de sizlerin evlatlarıyız. Sizlerden biriyiz. Bundan emin olun elimizden geleni yapacağız. Onun için buradayız. Sizlerin yanında olmaktan da mutlu olduk” dedi.

Buradaki esnaf ve vatandaşların da çözüm önerilerini dinleyen Başkan Abdullah Zeydan ve beraberindekiler, daha sonra buradan ayrıldı.

Van’ın İpekyolu ilçesi Şerefiye Mahallesi’nde bulunan ve 207 dükkânın yer aldığı Mısır Çarşısı’nın kent meydanı projesi kapsamında yenilenmesi için çalışma başlatılmış, ancak kent meydanı projesinin iptal edilmesiyle özel proje alanı ilan edilmiş ve herhangi bir çalışma yapılmasına izin verilmemişti.

Kaynak: BÜLTEN- VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.