Tarihi seçimle ilgili AK Parti’den son dakika açıklaması!

Son dakik haberi… AK Parti Sözcü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tarihi seçimle ilgili AK Parti’den son dakika açıklaması!
Yayınlama: 28.05.2023
A+
A-

“Ömer Çelik’in açıklamaların satır başları şu şekilde;

Bütün dünyaya demokrasi dersi verecek şekilde oy kullanma işlemini tamamladı. Milletimiz bir kere daha Türkiye’yi kimin yönetmesine karar verecek.

Demokratik ilkeleri içselleştirmiş olanlar sonuca da saygı gösterecekler. Türkiye ilk defa 2. tur seçimini deneyimledi ve başarıyla getirdi. Şimdi açıklanan sonuçlar sayın Cumhurbaşkanımıza yüksek teveccühün devam ettiğini gösteriyor.

CHP’DEN GELEN AÇIKLAMALARA TEPKİ

CHP Sözcüsü telaş içinde iki k ez üst üste açıklama yaptı. Bir kere daha kendi elindeki verileri bütün Türkiye’nin verisi gibi sunmaya çalışıp bulandırma çabası içine giriştiklerini görüyoruz.

‘Hiç kimse balkon konuşması yapmasın, suyu bulandırmasın’ diye ifade kullanılıyor. Faik Bey’in bilmesi gereken bütün suyu bulandıran açıklama 14 Mayıs gecesi CHP’nin iki belediye başkanından gelmiştir.

Bütün resmi verileri ve diğer partilerin verilerini aşağılayarak ‘Aramızda kalsın kazandık’ gibisinden sorumsuz tavır koydular.

‘Hiç kimse alelacele balkon konuşması yapmasın’ diyor. Bu dönüp de CHP’ye söylenmesi gereken bir şey. Biz millet iradesi tecelli ettikten sonra bu Cumhurbaşkanımız tarafından her seçimde sürdürülen güçlü bir gelenek olarak devam etmektedir.

“NETİCE BUDUR DEMEYEN, SAYGIYLA BEKLEYEN SİYASİ GELENEĞE SAHİBİZ

İki belediye başkanının açıklama yapmaması, geçen sefer suyu bulandıranların yapmaması biraz ders alındığını gösteriyor. Bir telaş içerisinde diğer verileri yok sayarak kendi ellerindeki veriyi Türkiye’nin gerçek verisi gibi sunmaya çalışıyorlar.

Bütün vatandaşlarımız müsterih olsun, sandıklar açılıyor, ekranlardan beraber görüyoruz, sonuçlar ortaya çıkmaya başladı, milli irade tecelli etmeye başladı. Son oy sayılıp da tablo şekillenene kadar aldığımız netice budur, oyumuz şudur demeyen, saygıyla bekleyen siyasi geleneğe sahibiz.

“TÜRKİYE GÜVEN İÇİNDE SEÇİM YAPMIŞTIR”

Kendi sandık görevlilerine seçimler öncesinde vermeleri gereken bir takım telkinleri şimdi ekrandan vermeyi siyaset yapmak zannediyorlar. Demokratik iradeye saygısızlıkla ilgili bir yaklaşım Cumhurbaşkanımız, AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın yanına yazılamaz.

Biz çıktık ‘Millet iradesine saygısızlık ediyorsunuz, çıkın özür dileyin’ dedik. ‘Biz bunu temenni olarak söyledik’ diyorlar. Hayır temenni başka bir şey. Siz isim vererek ‘Şunun adına konuşma yapıyoruz’ dediniz, ondan sonra düzeltmediniz. Demokratik iradeden nasibini almamış şekilde bu tabloyu ortaya koydunuz.

Şimdi de çıkmış şu saatte açıklama bekleyin. Kendi verilerinizden tablonun nasıl olduğunu söylüyorsunuz, başkalarına akıl vermeye kalkıyorsunuz. Türkiye güven içinde seçim yapmıştır, sandıklar çıkacak. Sayın Kılıçdaroğlu ’14 Mayıs gecesi kimse sokağa çıkmasın’ demişti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.