Sözcü Çelik’ten AK Parti’nin kuruluşunun 22. yıl dönümü mesajı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti’nin kuruluşunun 22. yıl dönümü nedeniyle sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı. AK Parti’nin kaç yaş alırsa alsın her...

Sözcü Çelik’ten AK Parti’nin kuruluşunun 22. yıl dönümü mesajı
Yayınlama: 14.08.2023
A+
A-

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti’nin kuruluşunun 22. yıl dönümü nedeniyle sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı. AK Parti’nin kaç yaş alırsa alsın her zaman genç, her zaman dinamik olduğunu belirten Çelik, “Bir siyasi hareket olarak büyük bir Türkiye ve dünya markası olan AK Parti’nin, büyük demokrasi hareketimizin kuruluşunun 22. yıl dönümünü kutluyoruz. Kaç yaş alırsa alsın AK Parti hep 18 yaşında. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 14 Ağustos 2001’de milletimiz için refah ve adalet arayışıyla bir yola çıktık. Kuşkusuz ‘bu hareketi millet kurdu, tabelasını biz astık!’ AK Parti, Türkiye’deki demokrasi tarihinin çok önemli safhalarının belirleyicisi oldu. Güçlü siyasi yürüyüşüyle demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin güçlenmesi için olağanüstü bir mücadele verdi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde her türlü vesayete, siyasî suikast girişimlerine, demokrasimizi baltalamaya çalışanlara ve Yassıada zihniyetini diriltmeye çalışanlara karşı en güçlü mücadeleyi verdik” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin her zaman milli iradeye koşulsuz bağlılığın adresi; eser siyasetinin partisi olduğunu ifade eden Çelik, “Cumhuriyetimizi yeni ufuklara taşıma iradesini ortaya koydu. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hükümetlerimiz, geçtiğimiz 22 yıl boyunca milletimizin hayallerinin gerçekleşmesi için her alanda tarihi reformlara ve devasa yatırımlara imza attı. 14 Ağustos 2001’de nasıl bir anlayış, vizyon ve heyecan ile yola çıktıysak bugün de aynı noktadayız. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemizi yeni ufuklara taşımaya devam edeceğiz. Türkiye’nin güçlenmesi için, milletimizin bu büyük yürüyüşünde kaderdaşlık ve duygudaşlığımızın artması için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Mehmet Kalay

 

*İHA*

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.