LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS cevap anahtarı açıkladın mı?

Yaklaşık 1 milyon 250 bin 8. sınıf öğrencisi 4 Haziran’da girecekleri LGS sınavı dolayısıyla heyecanlı. Sınava girmeye hazırlanan öğrenciler şimdiden sınav sonuçlarını ve cevap anahtarını merak ediyor. Peki, LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS cevap anahtarı açıkladın mı?

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS cevap anahtarı açıkladın mı?
Yayınlama: 03.06.2023
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav yarın düzenlenecek. LGS merkezi sınavı, 15 bin 532 okulda, 81 bin 570 salonda gerçekleştirilecek. İki oturumda toplam 465 bin 274 sınav görevlisi yer alacak. 4 Haziran Pazar günü LGS’ye girecek. 

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS cevap anahtarı açıkladın mı?

Sınav, iki oturum halinde uygulanacak. Saat 09.30’da başlayacak sözel oturumda, öğrencilere Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika yanıtlama süresi verilecek. Saat 11.30’da başlayacak, matematik ve fen bilimlerinden toplam 40 sorunun yöneltileceği sayısal oturumda ise öğrencilere 80 dakika süre verilecek. İki oturum arasındaki 45 dakikalık sürede öğrenciler, okul bahçelerine çıkabilecek, ihtiyaçlarını giderebilecek.

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS cevap anahtarı açıkladın mı?

LGS CEVAP ANAHTARINA NEREDEN BAKILIR?

Daha önceki senelerde olduğu gibi bu yıl da öğrenciler, sınav kitapçıklarını bir gün sonra sınava girdikleri okullardan alabilecek. Sınavın ardından yarın öğleden sonra, cevap anahtarının Bakanlığın internet sitesinde yayımlanması bekleniyor.

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Merkezi sınav sonuçları 26 Haziran’da “https://www.meb.gov.tr” internet adresinde ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgesi, posta yoluyla gönderilmeyecek.

Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlanacak ve liselere yerleştirme süreci başlatılacak.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.