Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’ndan Menderes’in kabrine ziyaret

CHP lideri Kılıçdaroğlu ile İBB Başkanı İmamoğlu, Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’nun mezarını birlikte ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’ndan Menderes’in kabrine ziyaret
Yayınlama: 09.01.2023
A+
A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, idam edilişlerinin 62’nci yılında Adnan Menderes, Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Zorlu’yu mezarı başında andı. İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu daha sonra merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın da kabrine ziyarette bulundu. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, idam edilişlerinin 62’nci yılında eski Başbakan Adnan Menderes, Maliye Bakanı Hasan Polatkan ve Dışişler Bakanı Fatin Rüştü Zorlu’yu mezarları başında andı. Birlikte mezar başına yürüyen ikiliye, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da eşlik etti. Dua okunmasının ardından, İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu Adnan Menderes’in Özel Kalem Müdürü, Kore Gazisi Mustafa Şevket Tarı ile bir süre sohbet etti. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu daha sonra birlikte yürüyerek merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın mezarına da ziyarette bulundu.

Kaynak : İHA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.