Hünerli kadınlar emeklerini sergiledi

1-7 haziran hayat boyu öğrenme haftası kapsamında çıldır halk eğitim merkezi tarafından çıldır kaymakamlığı önünde sergi düzenlendi.

Hünerli kadınlar emeklerini sergiledi
Yayınlama: 07.06.2024
A+
A-

1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Çıldır Halk Eğitim Merkezi tarafından Çıldır Kaymakamlığı önünde sergi düzenlendi.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen serginin açılışı İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürbüz Yıldız ve Çıldır Halk Eğitim Müdürü Uğur İlhan tarafından yapıldı. Sergiye Çıldır Kaymakamı Muhammed Enes İpek, İlçe Jandarma Komutanı Serhat Arlı, İlçe Müftüsü Abdullah Doğan, okul ve kurum müdürleri, kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.

Serginin açılış töreninin yapılması ile başlayan program sene boyunca Çıldır Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kurslarda ortaya çıkarılan ürünlerin sergilenmesi ve akabinde düzenlenen eğlence ile devam etti. Açılış töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldız, “Toplumumuzun daha üretken hale gelmesinde emeği geçen, elini taşın altına koyarak işini gönülden yapan tüm usta öğreticilerimizi, hayatın devinim üzere olduğunun idrakine vararak üretmeyi şiar edinen katılımcılarımızı ve bu iki kıymetli değerimizi bir araya getirme iradesi ortaya koyarak koordinasyon vazifesini hakkıyla sağlayan kıymetli idarecilerimize; bu serginin vücuda gelmesinde emek veren herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Çıldır’da hayat boyu öğrenme etkinliği

Kaynak: İHA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.