Gürpınar’da futbol turnuvası kura çekimi yapıldı

Van’ın Gürpınar ilçesinde her yıl belediye tarafından düzenlenen ve büyük heyecana sahne olan mahalleler arası futbol turnuvasının kura çekim töreni yapıldı. Bu yıl 5’incisi düzenlenen ve...

Gürpınar’da futbol turnuvası kura çekimi yapıldı
VAN
Yayınlama: 14.09.2023
A+
A-

 

Van’ın Gürpınar ilçesinde her yıl belediye tarafından düzenlenen ve büyük heyecana sahne olan mahalleler arası futbol turnuvasının kura çekim töreni yapıldı.
Bu yıl 5’incisi düzenlenen ve ilçedeki gençlerin yoğun ilgi gösterdiği turnuvanın kura törenine Belediye Başkanı Hayrullah Tanış da katıldı.


Gençlerin Başkanı olarak bilinen ve tanınan Başkan Tanış, Kültür Merkezinde düzenlenen kura çekiminde gençlerin yoğun sevgisi ile karşılaştı.


Burada yaptığı konuşmada sporun birleştirici ruhuna ve centilmenliği esas alan bir turnuvaya değinen Başkan Tanış, “İlçemizde hem sporu destekliyor hem de sportif tesisler inşa ediyoruz. 5 mahallemizde semt sahaları inşa ettik. İlçe merkezimizde Gençlik Merkezi, Değirmendüzü Mahallemizde ise 250 kişilik kapalı spor salonu yaptık. Hoşab Mahallemize de Valilik, Gençlik Spor Bakanlığı ve Gürpınar Belediyemizin iş birliğinde kapalı spor salonu kazandırıyoruz. Gürpark Sosyal Tesisimiz içinde yer alan tenis kortları, voleybol sahası, paintbol ve at binicilik alanları gençlerimizin hizmetindedir. 3 yıl önce kurduğumuz Belediyesporumuz kısa sürede başarılara imza attı. Yine gençlerimize sözümüz olan ücretsiz internet hizmetini ilk hayata geçiren kurumlardan biri olduk. Şu an Hoşab ve ilçe merkezimizde 37 noktada erişim sağlanabiliyor” ifadelerini kullandı.


Gençlerin istihdamına yönelik hayata geçirdikleri tekstil fabrikasına da değinen Başkan Tanış, “Gürpınar Belediyesi olarak bölgenin en büyük tekstil fabrikasını ilçemize kazandırdık. Şu an 350 kardeşimiz orada çalışıyor. Bizim bu hamlemizi gören özel sektör de yatırım yapmaya başladı. Allah’ın izniyle onlara da öncülük yaparak istihdamı arttıracak fabrikaların açılmasını sağlıyoruz.” dedi.


Gürpınar Belediyesinin 4 yıl içerisinde 35 yıla eş değer işler yaptığını belirten Başkan Tanış, “Sadece Gürpınar’da yaptığımız ve şu an inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam eden 126 konut bile ilçemizde bir ilktir. Getirdiğimiz doğalgaz ilçede bir ilktir. Kurduğumuz fabrikalar bir ilktir. İnsanı, gençleri, kadınları, yaşlıları esas itibariyle tüm Gürpınar’ı kapsayan ve güzelleştiren projelere imza atıyoruz.” dedi.


Kura çekiminin ardından ilk karşılaşma Miravaspor ve Kırilspor arasında 21 Eylül Perşembe günü oynanacak.

 

Kaynak: NECDET TAM

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.