Gazeteciliğin 30 yıllık yorgunluğunu böyle atıyor

Türkiye’de en hareketli ve en stresli mesleklerin başında gelen gazeteciliği 30 yıl icra eden Türker Top, yılların yorgunluğunu tabiatla iç içe bir yaşamla atmaya çalışıyor. Emeklilik hayalini en güzel şekilde yaşamaya çalıştığını belirten Top, genç ve zinde kalmak isteyen herkese emekliliğini köyde hobi çiftçiliği ile geçirmesini tavsiye etti.

Gazeteciliğin 30 yıllık yorgunluğunu böyle atıyor
Yayınlama: 03.06.2023
A+
A-

Türkiye Gazetesi’nde yaklaşık 30 yıl çalıştığını ve son olarak Yazı İşleri Müdürlüğü’nden emekliye ayrıldığını belirten Türker Top, işi dolayısıyla dolu dolu geçirdiği çalışma hayatından sonra başladığı yeni hayatından oldukça mutlu olduğunu belirtti.

Gazeteciliğin 30 yıllık yorgunluğunu böyle atıyor

“Köy hayatı içimde ukte kalmıştı, şimdi doya doya yaşıyorum”

Çocukluğunun köyde geçtiğini ve o dönemlerde ilkokuldan sonra okumak için şehre gitmek zorunda kalındığı için doya doya yaşayamadığı köy hayatı hayallerini emekliliğe sakladığını belirten Türker Top, “Çocukluğum Köşk ilçesinin Ilıdağ Köyü’nde geçti. Zor, ancak güzel yıllardı. Çalışmaya başlayınca köy hayatından uzaklaştık. Pek çok kişinin emeklilik hayali lüks araba, lüks daire olabilir ama benim en büyük hayalim kara lastik ayakkabılarla tabiatla iç içe kendi tükettiği gıdayı kendi üreten biri olmaktı. Hayallerimi emeklilik yıllarıma sakladım. Rabbime şükürler olsun, Allah fırsat verdi bugün hayal ettiğim şekilde mütevazı ve mutlu şekilde ömrümü sürdürüyorum” dedi.

“Hayvanları ile arkadaş gibi”

Artık uyanmak için alarm kullanmadığını bahçesinde yetiştirdiği ağaçlar ve hayvanlarla oldukça iyi dost olduklarını belirten Türker Top, “Sabah namaz vaktinde öten horozlarımın sesi ile güne başlıyorum. Kuzularım ve tavuklarımla iç içe kahvaltımı yapıyorum. Kendi ekmeğimi bile kendim pişiriyorum. İşim gereği her gün sabah merkezine gittiğim Türkiye Gazetesi arık her gün sabah köydeki evimde benim ayağıma getiriliyor” diyerek köy yaşamının çok keyifli olduğunu söyledi.

Gazeteciliğin 30 yıllık yorgunluğunu böyle atıyor

İbrahim Kılınç

İHA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.