Evlat nöbetindeki ailelerin çocuklarını umutla bekleyişi sürüyor

Çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığını belirten ailelerin Diyarbakır’daki HDP il binası önünde evlat nöbeti kararlılıkla devam ediyor.

Evlat nöbetindeki ailelerin çocuklarını umutla bekleyişi sürüyor
Yayınlama: 07.06.2023
A+
A-

3 Eylül 2019 tarihinde farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek oturma eylemi başlatan ailelerin evlat direnişi yaz-kış demeden umutla sürüyor. Oğlu Mahmut Uslu’nun PKK terör örgütü mensuplarınca kandırılarak dağa kaçırıldığını söyleyen anne Bedriye Uslu, çocuğunun gece gündüz aklından çıkmadığını ifade etti. Evladına ‘teslim ol’ çağrısında bulunan Uslu, “Oğlum Mahmut için her gün çadırın yolunu tutuyorum. Allah’tan ümidim, oğlumun bir gün beni görmesidir. Muhakkak o da bir gün beni özleyip geri gelecek. 4 senedir bu çadıra gelip gidiyorum. Oğlum umarım bu çilemizi görüp insafa gelir. Oğlumu insafsızlar bırakmıyor. Anne ve babaların çilesi çocuklarına kavuşmasıyla biter. 13 senedir evladımı göremiyorum. Oğlum eğer kandırılarak dağa kaçırılmasaydı askerliğini yapıp evlenerek bir yuva kurardı. Evlatlarımız gece gündüz aklımızdan çıkmıyor. İnşallah bir gün oğlumun dönüş haberini alırım” dedi.

Evlat nöbetindeki ailelerin çocuklarını umutla bekleyişi sürüyor

Kızı Hatun Çiçek için her gün HDP il binasının önünde evlat nöbeti tuttuğunu belirten Nihal Çiçek de, çocuğunun 8 yıl 3 ay önce terör örgütü mensuplarınca kandırılarak dağa kaçırıldığını söyledi. Anne Çiçek, “Kızım Hatun için HDP il binasının önünde evlat nöbeti tutuyorum. Kızım eğer beni duyuyorsa gelip devletimize teslim olsun. Kızımı çok özlemişim. Dört gözle çocuğumu bekliyorum. 8 yıl 3 ay önce kızım kaçırılmıştı, hala haber alamamışım. Kızımı ‘Annen duymasın gideceğini’ diyerek kandırdılar” diye konuştu.

Evlat nöbetindeki ailelerin çocuklarını umutla bekleyişi sürüyor

Muhammet Hüseyin İçli – Hasan Alan
 

*İHA*

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.