Elon Musk’a TEKNOFEST daveti: Bekliyoruz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve teknoloji patronu Elon Musk ABD’de yeni açılan Türkevi’nde bir araya geldi. İkili arasında teknoloji alanında birçok konu görüşülürken, Başkan Erdoğan Elon Musk’ı ‘Bekliyoruz’ diyerek TEKNOFEST’e davet etti.

Elon Musk’a TEKNOFEST daveti: Bekliyoruz!
Yayınlama: 18.09.2023
A+
A-

Türkiye, Teknofest etkinliğiyle Avrupa’nın en büyük teknoloji ve havacılık festivallerinden birini düzenliyor ve bu sayede ülke uluslararası medyada dikkat çekmeye devam ediyor. Bu etkinlik, yabancı teknoloji liderleri için yeni iş fırsatlarına kapı açıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD’de bulunan Türkevi’nde Elon Musk ile yaptığı görüşmede, teknoloji alanındaki uzay konularından tutun elektrikli otomobillere kadar birçok konudan söz edildi.

Elon Musk'a TEKNOFEST daveti: Bekliyoruz!

ELON MUSK’A AÇIK DAVET: TEKNOFEST’E BEKLİYORUZ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşme sırasında SpaceX ve Tesla şirketlerinin CEO’su olan Elon Musk’ı yapılacak olan bir sonraki TEKNOFEST etkinliğine davet etti.

Bu durumda Elon Musk’ın bu davete iştirak etmesi durumunda TEKNOFEST etkinliğinde SpaceX ve Tesla’nın standını da görebileceğimiz anlamına geliyor.

Gerçekleşen görüşmeden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Elon Musk, kameralar karşısında basına poz verdi.

Bu sırada Başkan Erdoğan, Musk’ın yanında getirdiği X Æ A-12 ismindeki oğluna futbol topu hediye etti. Ayrıca Elon Musk’a da kendi eseri olan “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” isimli kitabı verdi.

Elon Musk'a TEKNOFEST daveti: Bekliyoruz!

BAŞKAN ERDOĞAN VE ELON MUSK’IN BİR ÖNCEKİ GÖRÜŞMELERİNDEN SONRA NELER OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Elon Musk’ın daha önceden gerçekleştirdiği iki büyük görüşmeden sonra Türkiye’de elektrikli araç ve uzay alanlarında önemli atılımlar meydana gelmişti.

Ayrıca ikilinin gerçekleştirdiği görüşmelerden sonra Türkiye’nin üretmiş olduğu uydular Elon Musk’ın SpaceX firmasıyla uzaya fırlatılmıştı.

Bu uydular arasında Türkiye’nin uzaydaki gözü olarak bilinen IMECE uydusu yer almakta. IMECE uydusu SpaceX’in Falcon 9 roketiyle uzaya fırlatılmıştı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.