Bekir Bozdağ’dan görevi alan yeni Adalet Bakanı Yılmaz Tunç kimdir? İşte hayatı ve kariyeriyle ilgili bilgiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni Kabine Bekir Bozdağ yer almadı. Bozdağ’dan boşalan Adalet Bakanlığı koltuğu, 23, 24, 25, 26 ve 27. dönemde AK Parti Bartın Milletvekili olan Yılmaz Tunç’a verildi. İşte Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un hayatı ve kariyeriyle ilgili bilgiler.

Bekir Bozdağ’dan görevi alan yeni Adalet Bakanı Yılmaz Tunç kimdir? İşte hayatı ve kariyeriyle ilgili bilgiler
Yayınlama: 04.06.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan merakla beklenen yeni Kabine’yi açıkladı. Önceki Kabine’de yer alan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, değişmeyen iki isim oldu. Kabine’de Bekir Bozdağ’ın yerine Adalet Bakanlığı’na getirilen Yılmaz Tunç ismi dikkat çekti.

YILMAZ TUNÇ İSMİ ARATILMAYA BAŞLANDI

Adalet Bakanı olarak açıklanan Yılmaz Tunç’un ismi vatandaşlar tarafından aratılmaya başlandı. AK Parti’den 5 dönem milletvekilliği yapan Tunç ile ilgili bilgileri derledik. İşte yeni Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un hayatı ve kariyeriyle ilgili bilgiler.

YILMAZ TUNÇ KİMDİR?

Yılmaz Tunç, 1971 Yılında Bartın ili Ulus ilçesi Ulukaya köyünde doğdu. Babası emekli öğretmen, annesi ev hanımı. İlkokulu köyünde, orta ve lise öğrenimini Kastamonu Göl Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mali Hukuk Anabilim Dalında Yüksek Lisans yaptı. Tunç’un mesleği avukatlık.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.