ABD Başkanı Joe Biden hakkında resmi azil soruşturması çağrısı yapıldı

Son dakika haberi… ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, ABD Başkanı Joe Biden hakkında görevi kötüye kullanma soruşturması açılması çağrısında bulundu.

ABD Başkanı Joe Biden hakkında resmi azil soruşturması çağrısı yapıldı
Yayınlama: 01.01.2023
A+
A-

Kararı basın toplantısıyla duyuran McCarthy, Temsilciler Meclisi’ndeki Cumhuriyetçilerin Biden hakkında “ciddi ve güvenilir” iddialar öne sürdüğünü, azil soruşturmasının ABD Temsilciler Meclisi Gözetim ve Hesap Verilebilirlik Komitesi Başkanı James Comer tarafından yürütüleceğini bildirdi.

MCCARTHY: RESMİ AZİL SORUŞTURMASI AÇILMASI ÇAĞRISINDA BULUNUYORUM

Kararı kolay bir şekilde almadığını ve partisiyle alakası olmadığını ifade eden Cumhuriyetçi McCarthy, “Temsilciler Meclisi Komitesine Başkan Biden hakkında görevi kötüye kullanma nedeniyle resmi azil soruşturması açılması çağrısında bulunuyorum.” diye konuştu.

HUNTER BIDEN İŞ İLİŞKİLERİNDE AYRICALIKLI OLMAK İÇİN BABASINI MI KULLANDI?

McCarthy, Biden’ın Başkan Yardımcılığı döneminde görevini kötüye kullandığını ve bu vesileyle oğlu Hunter Biden’ın babasının görevini iş ilişkilerinde imtiyaz elde etmek için kullandığını iddia etti.

BIDEN’IN “AİLESİNE ÖZEL MUAMELE” İDDİASI

Biden’ın Başkanlık döneminde de “ailesine özel muamele” edildiğini savunan McCarthy, “Amerikan halkının kamu görevlerinin satılık olmadığını bilmesi gerekiyor.” dedi.

McCarthy, süreci elde edilen delillerin belirleyeceğini kaydetti.

Kaynak : İHA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.