Yapay zekayı izinsiz kullandı: Zoom hizmet şartlarını güncellediğini duyurdu!

Kovid-19 salgını sırasında yaygınlaşan çevrim içi video konferans platformu Zoom, “kullanıcıların onayı olmaksızın yapay zeka teknolojilerini kullandığı” yönündeki eleştirilere karşılık, hizmet koşullarını güncelledi.

Yapay zekayı izinsiz kullandı: Zoom hizmet şartlarını güncellediğini duyurdu!
Yayınlama: 07.01.2023
A+
A-

Zoom’un, haziranda kullanıma soktuğu, kullanıcıların katıldığı oturumları kayıt altına almak gerekmeksizin özetleyen yapay zeka destekli yeni özelliği, uzmanların ve kullanıcıların eleştirilerine neden oldu.

BBC’nin haberine göre, Tepkilerin ardından çevrim içi video konferans uygulaması, hizmet şartlarını “Zoom ses, video ve sohbet içeriğini izniniz olmadan yapay zeka modelini eğitmek için kullanmayacak” şeklinde güncelledi.

Uzaktan çalışma devri resmen bitti: Zoom çalışanlarının ofise dönmesini istiyor!

ZOOM ELEŞTİRİLERİN ODAĞI HALİNE GELMİŞTİ

Bazı uzmanlar, haziranda başlatılan yapay zeka destekli özelliğin, Zoom’un gerekenden daha fazla kullanıcı bilgilerinin erişimine izin verebileceği konusunda uyarmıştı.

Veri koruma uzmanı Robert Bateman ise “Hizmet şartları, hizmet sağlayıcıya (Zoom) kullanıcı bilgilerini farklı amaçlar için kullanılabilecek çok fazla özgürlük tanıyor.” diyerek uygulamayı eleştirmişti.

Abone Ol

Kaynak : İHA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.