Van Sporcu Fabrikası faaliyetlerine başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Sporcu Fabrikası faaliyete başladı.

Van Sporcu Fabrikası faaliyetlerine başladı
VAN
Yayınlama: 09.02.2024
A+
A-

3 bin sporcunun faydalanacağı fabrika; 5 kapalı spor salonu, 1adet taekwondo salonu, 1 adet judo salonu,1 adet masa tenisi salonu, 1 adet fitness salonu, 1 adet step aerobik salonu, 1 adet satranç ve dart salonu, 2 adet derslik, 2 adet eğitmen odası, 2 adet seminer odası, doktor odası, güvenlik odası ve sosyal donatılardan oluşuyor.

Van Valisi Ozan Balcı, il protokolü ile birlikte sporcu fabrikasını gezerek, sporcular ve antrenörlerin çalışmalarını izledi.
Çok amaçlı spor salonunu gezen, masa tenisi oynayıp basket atan Vali Balcı, gençlere çok kıymet verdiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:
“Gençlerimizin sağlıklarını önemsiyoruz. Gençlerimizin hayallerini gerçekleştirmeleri için devletin, milletin imkânlarıyla bu salonu yaptık. Çok güzel bir salon oldu. Gençlerimiz, çocuklarımız yaz kış burada spor yapacak. Bunun dışında spor yatırımlarımız devam ediyor.
22 adet kapalı spor salonunu bitiriyoruz.
İlçelerimize 13 adet yüzme havuzu yapıyoruz.
Okullara 300 voleybol-basketbol sahası yaptık.
İlimizde 75 halı saha yapıyoruz
Okullarımıza 50 milyon TL spor malzemesi desteği verdik.
Okullara folklor ekipleri kurduk.
13 ilçemize basket, voleybol, tenis kortu ve halı sahadan oluşan açık spor tesisleri yatık.
Bu sporcu fabrikasının yapımında katkısı olan Gençlik ve Spor Bakanlığımız başta olmak üzere, Büyükşehir Belediyesi ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.