Son Dakika… Meb Duyurdu: 1 Nisan’da okullar tatil!

Yerel seçimlere 3 gün kala 1 Nisan’da okulların tatil edilip edilmediği öğrencilerin gündeminde. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB), konuya ilişkin resmi açıklama geldi.  Peki, 1 Nisan’da okullar tatil mi? 1 Nisan’da okullar var mı?

Son Dakika… Meb Duyurdu: 1 Nisan’da okullar tatil!
Yayınlama: 28.03.2024
A+
A-

Yerel seçimler nedeniyle 1 Nisan’da okullar tatil edildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen yazıda, “Eğitim kurumları, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde asıl işlevlerinden farklı olarak seçmenlerin oy kullanmalarına imkan verecek şekilde hazırlanmaktadır. Seçimlerin özelliği nedeniyle oyların sayım işlemi akşam geç saatlerde bitmekte, bu durum da eğitim kurumlarının aynı gün içerisinde eğitim öğretime hazır hale getirilmesini engellemektedir. Bu nedenle Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumları, eğitim öğretime hazır hale getirilmeleri bakımından 1 Nisan 2024 Pazartesi günü tatil edilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan 1 Nisan günü yönetici ve öğretmenler, aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.