Google işe alım ekibinde çalışanların işine son verecek!

Alphabet’in sahip olduğu Google’ın küresel işe alım ekibinden yüzlerce çalışanının işine son verileceği bildirildi. Yakın bir zamada IBM ve Meta şirketleri de benzer bir karar alarak işten çıkarma girişimini başlatmıştı.

Google işe alım ekibinde çalışanların işine son verecek!
Yayınlama: 07.01.2023
A+
A-

İşe alımları yavaşlatma çabalarının bir parçası olduğu belirtilen haberde, ekibin büyük bir kısmıyla çalışmaya devam edileceği vurgulandı.

NEW Alphabet’in sahip olduğu Google’ın küresel işe alım ekibinden yüzlerce çalışanının işine son vereceği bildirildi.

ABD basınında çıkan haberlerde, Google’ın işe alımdan sorumlu başkan yardımcısı Brian Ong’un, işe alım ekibinden bazı çalışanların işten çıkarılacağını duyurduğu ifade edildi.

GOOGLE EKİBİN BÜYÜK BİR KISMIYLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİNİ BELİRTTİ

Google’ın yüzlerce çalışanının işine son vermesinin işe alımları yavaşlatma çabalarının bir parçası olduğuna işaret edilen haberlerde, ekibin büyük bir kısmıyla çalışmaya devam edileceği vurgulandı.

Haberlerde şirketin sözcüsünün, işe alım ekiplerinin boyutunu küçültme yönünde karar aldıklarını doğruladığı kaydedildi.

Google, ocak ayında 12 bin kişiyi işten çıkaracağını ve bu durumun tam zamanlı iş gücünün yaklaşık yüzde 6’sını etkileyeceğini duyurmuştu. İşen çıkarmalar, Google’ın işe alım organizasyonu da dahil olmak üzere şirket genelinde gerçekleşmişti.

Abone Ol

Kaynak : İHA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.