Deva Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Sönmez: ”Nerede Gerçek Belediyecilik?”

Deva Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Sönmez: ”Nerede Gerçek Belediyecilik?”
VAN
Yayınlama: 10.02.2024
A+
A-

Deva Partisi Van İl Başkanlığı herhafta kentin gündemine ilişkin düzenlemiş oldukları toplantılarına devam ediyor. Deva Partisinin bu haftaki gündeminde Belediyeye alınan işçiler vardı. Deva Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Av. Ahmet Sönmez konuyla ilgili açıklama yaptı. Sönmez; “Bilindiği üzere mahalli idareler seçimlerine yaklaşık olarak 1,5 aya yakın bir süre kaldı. Deva Partisi Van İl Başkanlığı olarak, bu kapsamda çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Daha önce Çaldıran ve Bahçesaray Belediye Başkan Adaylarımızı açıklamıştık. Van Büyükşehir ve geriye kalan ilçe belediye başkan adaylarımızı da önümüzdeki günlerde halkımıza duyuracağız. Deva Partisi olarak ülke genelinde olduğu gibi Van’da da büyüyerek geliyoruz. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde iyi bir sonucu alacağımıza inanıyor ve bu minvalde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu seçimde kutuplaşmış, A-B partisi dışında Deva Partisi olarak, seçmenimize üçüncü bir alternatif olmak istiyoruz. Deva Partisi olarak her zaman halkımızın yanındayız. Halkımızın hür iradesine sahip çıkmak için buradayız. Van’ın gerçek sahipleri halktır. Van’da yaşayan her insanın iradesine sahip çıkıp, gerçek belediyeciliği tam anlamı ile Van halkımıza hizmetlerimizle göstermek istiyoruz. Eylem planlarımızda belediyeciliğin nasıl yapılacağıyla ilgili güzel projelerimiz mevcuttur. Seçmenimiz bizi göreve layık gördüğü zaman, eser ve hizmetlerimizle Van halkına en iyi şekilde bunu göstereceğiz” dedi.

” Son Günlerde Belediyelere Alınan Yüzlerce İşçi, Neye Göre Alındı?”
Son günlerde Belediyeye alınan işçilerle alakalı konuşa n Başkan Sönmez; “Son günlerde Van Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, diğer ilçe belediyelerine alınan yüzlerce işçi, neye göre alındı? Bunu Van halkının bilmesi gerekiyor. Kendi yandaşlarını belediyelere doldurdular. Her seçimde yapıldığı gibi, bu seçim öncesi işçi alımları ve işten çıkarılmalar devam ediyor. 2019 yerel seçimlerinde Van halkına büyük vaatler verdiler. Gerçek belediyecilikten dem vurdular. Nerede gerçek belediyecilik? Van halkı neden bu gerçek belediyeciliği göremiyor? Her seferinde olduğu gibi yine seçmeni kandırdılar. Yine Mart ayında yapılacak olan yerel seçikler öncesi ‘Bu sefer yapacağız’ diyerek seçmenlerin aklıyla alay ediyorlar” vurgusunu yaptı.

“Halkımız Seçimiyle Mevcut İktidara Tokat Vuracak”
Başkan Sönmez konuşmasının devamında ; “Seçmenimize sormak istiyoruz; Şuan ki mevcut belediye başkanları veya kayyumların yaptıkları projeler yâda yapamadıkları projeleri nerde? Bir bakan değişince yerelde olan mevcut belediye komisyonu ve projeleri kalkıyor yâda yarıda kalıyor. Başka bir kayyum gelince komisyonu ve yeni projeleri geliyor. Biz de soruyoruz neden kayyum değişince yerler değişiyor ve projeler yarıda kalıyor. Yâda tamamlanmadan rafa kaldırılıyor. Van ve Van halkı artık sahipsiz değil. Van halkının artık boş vaatlere karnı tok. Bugüne kadar verilen birçok vaat yerine getirilmedi, getirilmeyecek. Bu seçim Van seçimi olacak. Deva Partisi seçimi olacak. Bu seçimde halkımızın mevcut iktidara bir tokat vuracağına ve sarı kart göstereceğine inanıyoruz. Van kazanacak, Van seçmeni kazanacak. Van’a DEVA olacağız diyor, takdiri halkımıza bırakıyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.