CHP heyeti Van’a geldi

CHP heyeti Van’a geldi
VAN
Yayınlama: 03.04.2024
A+
A-

 

Van Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Abdullah Zeydan’nı memnu haklarının geri alınmasından sonra Van İl Seçim Kurulu AK Parti adayı olan Abdulahat Arvas’a mazbata verilmesi kararı verdi. Yaşananlar üzerine CHP heyeti Van’a geldi.

CHP heyeti DEM Parti İl binasını ziyaret ederek il yöneticileri ve milletvekilleri ile görüştü. Burada açıklama yapan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Van halkının iradesinin gasp edildi. Biz bu gasp girişimine pusu girişimine karşıyız. Sadece Van’da değil bütün Türkiye’de karşıyız” dedi.

“BU UYGULAMALAR CUMHURİYET TARİHİNDE YOKTUR”

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Van halkı ile dayanışmak için kentte geldiğini açıkladı. Diğer milletvekili arkadaşlarının da yolda olduğunu açıklayan Tanrıkulu, “Biz burada olacağız ve sizle dayanışma içinde olacağız. Şunu net söyleyelim. Bu yapılanlar şeytanın aklına bile gelmez. Yanı bunun kitabı yok, hukuku yok. Bu uygulamalar cumhuriyet tarihinde yoktur. İlk önce kayyumu icat ettiler. Şimdide seçilmiş Van halkının iradesini yok sayarak, başka birini belediye başkanı olarak burada oturmaya çalışıyor. Bunun hukukta yasada yeri yoktur” dedi.

“KENDİ KİŞİSEL TARİHİNE BU SIFATI YAPIŞTIRMA”

AK Parti adayı Abdulahat Arvas’a da seslenen Tanrıkulu, “Ben buradan AK Parti adayına sesleniyorum. Gidip o koltuğa oturma. Sana verilen mazbatayı al ve yırt. Böyle bir hukuksuzluğu kabul etme. Van’a karşı, Türkiye’ye karşı, kendi aile geçmişine karşı bunu kabul etme. Kendi kişisel tarihine bu sıfatı yapıştırma. Bu vicdansızlık ve hukuksuzluktur. Sana o mazbatayı bir hâkim verebilir, ama sen bu halkın iradesine saygı duy. Gasp edilmiş bir koltuk olamaz. Bu halkın yüzüne bakamasınız” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.