Baba-oğul gitti ağabey-kardeş geldi: Özel’den İmamoğlu açıklaması

“Gölge aday” olduğu söylenen CHP Genel Başkanı Özel, İBB Başkanı İmamoğlu’na akıl danıştığını söyledi, aralarında kardeş ilişkisi olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu da İmamoğlu için “evladım” demişti.

Baba-oğul gitti ağabey-kardeş geldi: Özel’den İmamoğlu açıklaması
Yayınlama: 18.11.2023
A+
A-

CHP’de, Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi bitirerek yeni Genel Başkan olan Özgür Özel, “gölge aday” eleştirilerini doğrulayan açıklamalar yaptı. 

“EKREM BEY’E AKIL DANIŞIYORUM”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun desteğiyle CHP’nin başına geçen Özgür Özel, aralarında kardeş hukuku olduğunu söyledi. T24’e konuşan Özel, şu ifadeleri kullandı: 

“Ekrem Başkan’la aramızda daha önce de söylediğim gibi kardeşlik hukuku diye tanımladığımız bir ilişki var. Ekrem Bey’le de birbirimize güvenimizi zedeleyecek hiçbir şey yaşamadık. Ekrem Bey’e akıl danışıyorum ama aramızda bir vesayet ilişkisi olduğunu iddia etmek, birincisi bana, ikincisi Ekrem Bey’e, üçüncüsü partiye büyük haksızlık. Hiçbir belediye başkanına kurultay için söz vermedi.”

Baba-oğul gitti ağabey-kardeş geldi: Özel'den İmamoğlu açıklaması

KILIÇDAROĞLU DA “İMAMOĞLU BENİM EVLADIM” DEMİŞTİ

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının belirlenemediği ve İmamoğlu’nun da adının geçtiği dönemlerde açıklama yapan CHP Genel Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kendisi CHP’nin evladı olduğu kadar benim de evladım” demişti. 

Baba-oğul gitti ağabey-kardeş geldi: Özel'den İmamoğlu açıklaması

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.