Azerbaycan’ın haklı mücadelesi rahatsız etti… Fransa’dan AB ve ABD’ye skandal çağrı

Fransa Dışişleri Bakanlığından Azerbaycan’ın Karabağ’da başlattığı terörle mücadele operasyonunu ‘Kabul edilemez’ diye niteleyerek AB ve ABD’ye ‘Güçlü bir cevap vermeliyiz” çağrısı yaptı.

Azerbaycan’ın haklı mücadelesi rahatsız etti… Fransa’dan AB ve ABD’ye skandal çağrı
Yayınlama: 07.01.2023
A+
A-

Son dakika haberine göre Azerbaycan Savunma Bakanlığı Karabağ’da anayasal yapıyı yeniden tesis etmek amacıyla antiterör operasyonu başlatmasına ilk tepki Fransa’dan geldi. 

AZERBAYCAN’A KARŞI ABD VE AB’YE ÇAĞRI YAPTI

Fransa Dışişleri Bakanlığından Azerbaycan’ın Karabağ’da başlattığı terörle mücadele operasyonuna dair yapılan açıklamada, “Fransa, bu kabul edilemez saldırıya bölgenin güvenliğine yönelik oluşturduğu risklerle orantılı olarak güçlü bir yanıt verilmesi için Avrupalı ve ABD’li ortaklarıyla yakın iş birliği içinde çalışıyor” ifadeleri kullanıldı. BM Güvenlik Konseyi de acil toplantıya çağırıldı.

“AZERBAYCAN SALDIRILARI DERHAL SONLANDIRMALI”

Fransa Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan’ın Karabağ’da başlattığı terörle mücadele operasyonuna dair açıklama yaptı. Açıklamada Azerbaycan’ı saldırılarını, “Fransa, derhal durdurmaya ve uluslararası hukuka saygı göstermeye çağırıyor. Fransa, bu kabul edilemez saldırıya bölgenin güvenliğine yönelik oluşturduğu risklerle orantılı olarak güçlü bir yanıt verilmesi amacıyla Avrupalı ve ABD’li ortaklarıyla yakın iş birliği içinde çalışıyor” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada ayrıca, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’ne konuyu görüşmek üzere acil toplama çağrısında bulunuldu.

Kaynak : İHA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.