AK Parti Van Teşkilatından kopmalar sürüyor

31 Mart yerel seçimlerinde Van ve ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Adaylar açıklandıktan sonra parti teşkilatında istifalar yaşandı.

AK Parti Van Teşkilatından kopmalar sürüyor
Yayınlama: 08.02.2024
A+
A-

AK Parti Van Teşkilatlarında istifalar sürüyor. İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıklayan AK Parti’de adayları beğenmeyen üyeler istifa ederek Yeniden Refah Partisine katıldılar.

GEVAŞ TEŞKİLATINDAN 2 İSTİFA BİRDEN
AK Parti Gevaş İlçe Başkanı Bedirhan Erdem ve eski Belediye Başkanı Nazmi Sezer AK Parti üyeliğinden istifa edip Yeniden Refah Partisi’ne katıldı. Yeniden Refah Partisi Van İl Başkanı Naif Şabu tarafından Bedirhan Erdem ve Nazmi Sezer’e düzenlenen programla parti rozeti takıldı.

“PARTİ İÇİNDE ÇIKAR ODAKLI YAKLAŞIMLAR VAR”
AK Parti’ye sadık insanların ötekileştirildiğini belirten Erdem, “2019 yılında belediye başkan adayı olma şansımız olmadı. Başka bir arkadaşımız bu göreve layık görüldü. Belediyecilik deneyimi, AK Parti’nin hizmet anlayışını ve Milli Görüş ideallerini yansıtıyordu. Ancak zamanla, parti içindeki değişimler ve çıkar odaklı yaklaşımlar, hizmet anlayışının değiştiğini gösterdi. Seçmenin teveccühünden uzaklaşan, çıkar odaklı bir yönetim anlayışı ortaya çıktı. Memleketine hizmet etmeye adanmış, AK Parti’ye sadık insanlar, parti içinde ötekileştirildi. Koltuklar için parti içinde yaşanan ayrımcılık ve değişimler, parti içinde rahatsızlık yarattı. Gerçekten adaletli bir hizmet anlayışına dönüş için, partinin özüne, Milli Görüş ideallerine dönme zamanı geldi. Herkesin eşit şekilde hizmet alması, belediyelerin gerçek amacı olmalıdır. Bu nedenle, partimize ve Milli Görüş’e sadık kalıp, memleketimize adil bir şekilde hizmet etmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

BAHÇESARAY BELEDİYE BAŞKANI ARVAS DA YENİDEN REFAH PARTİSİNE KATILDI
AK Parti’den 2019’da Belediye Başkanı seçilen Meki Arvas da partisinden istifa ederek Yeniden Refah Partisine geçti. Arvas, 31 Mart seçimlerinde Yeniden Refah Partisi Bahçesaray Belediye Başkan adayı oldu.

“BİZE KARŞI VEFASIZLIK YAPILDI”
AK Parti tarafından vefasızlık gördüklerini belirten Avas, “Son ana kadar emeğiniz heba edilmeyecek denilmesine rağmen, son anda onurumuzun, gururumuzun incinmesi. Bunu üzerine halkımızla istişare ettik. Dediler ki ‘Refah partisi sizin baba ocağınızdır. Yuvanıza gideceksiniz.’ Biz de o evliyaların duasına, himmetine, Allah’ın yardımına sığınarak mücadelemizi yapacağız.” dedi.

ÇALDIRAN BELEDİYE BAŞKANI ENSARİ DE İSTİFA ETTİ
AK Parti Çaldıran İlçe Belediye Başkanı Şefik Ensari de 31 Mart yerel seçimlerinde aday gösterilmediği için istifa ederek Yeniden Refah Partisine geçti. Ensari, Yeniden Refah Partisinden aday olacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.