Van’da onlarca muhtaç aileye yardım yapıldı

Van’da çok sayıda yetim ve ihtiyaç sahibi aileye gıda, giyim ve nakdi yardım yapan Uluslararası insani yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, hayırsever tarafından yapılan yardımları yerine ulaştırdı.

Van’da onlarca muhtaç aileye yardım yapıldı
VAN
Yayınlama: 18.11.2023
A+
A-

Van’da gerçek anlamda ihtiyaç sahibi olan yetim ve muhtaç ailelere gıda ve nakdi yardım yapan Avrupa Yetim Eli gönüllüleri, daha sonra çocukları mağazaya götürerek kışlık giyim desteğinde bulundu. Çocuklar, mağazadan kendi seçtikleri ürünleri deneyerek alma fırsatı buldu.
Yaptıkları yardım çalışmaları hakkında konuşan Avrupa Yetim Eli gönüllüsü Sabri Acet, Türkiye’ye Çarşamba günü geldiklerini, perşembe günü İskenderun’da oldukları söyledi.
Acet, “Depremde mağdur olan birçok kardeşimize gıda ve nakdi yardımda bulunduk. Oradan Mardin’e daha sonra da Batman’a geçtik. Oralarda da mağdur ailelere yardım yaptık. Bugün de Van’dayız. Hayırseverlerimizin bize verdikleri hayırları buradaki mağdur ve yetim kardeşlerimize dağıtıyoruz. Gıda, giyim ve nakdi yardım projemiz var. Dün Akşam Van’a geldikten sonra sabah erkenden onlarca aileye giderek gıda ve nakdi yardımlarımızı gerçekleştirdik. Şimdi de yetim ve mağdur çocuklarımızı kış öncesi giyim projemiz kapsamında giyindireceğiz. Bu tamamıyla hayırseverlerimizin Avrupa Yetim Eli’ne yapmış olduğu bağışlarla oluyor. Yapılan bu bağışları bizler de köprü görevi görerek, yetim ve mağdur çocuklarımıza sadece burada değil dünyanın birçok yerinde ulaştırmaya çalışıyoruz. Rabbim bütün hayırseverlerimizden razı olsun. Hayırlarının devamını bekliyoruz. Onlar bu hayrı yaptığı müddetçe bizde Avrupa Yetim Eli olarak yollarda olacağız. Bize güvenip, kendileri ile mağdur ve yetimler arasında köprü olmamızı sağladıkları için onlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.