Van’da onbinlerce kişi Gazze için yürüdü

Van’da “Gazze’ye Işık Ol” yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüş onbinlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Van’da onbinlerce kişi Gazze için yürüdü
VAN
Yayınlama: 19.11.2023
A+
A-

İpekyolu Kent Park önünde başlayan yürüyüş, Kazım Karabekir ve Cumhuriyet Caddesi güzergahından Beşyol’a kadar devam etti. Tevhid ve Filistin bayraklarıyla yürüyüşe katılanlar, “Filistin’e özgürlük”, “Katil İsrail”, “Kahrolsun İsrail”, “Van uyuma, Filistin’e sahip çık” sloganları attı.

Beşyol Meydanı’nda sona eren yürüyüşün ardından basın açıklaması yapıldı.

Kuran’ı Kerim tilavetiyle başlayan basın açıklaması yapan İl Müftüsü Mehmet Sırrı Şık, her zaman mazlum Filistin halkının yanında yer aldıklarını söyledi.

Müslümanların bir bela ile karşı karşıya olduğunu ifade eden Şık, şunları kaydetti:

“Allah’tan geldik ve Allah’a gideceğiz diye teselli buluyoruz. Bundan dolayı annelerimiz, babalarımız, çocuklarımız öldüğünde gam yemeyiz. Çünkü bu Allah’ın takdiridir. Şuan insani, imani ve manevi bir kriz var. İnsanlar değerlerini, hassasiyetlerini, duyarlılıklarını yitirdiler. Adeta insanlıktan uzaklaştılar. İşte en büyük felaket budur. Umudumuz halkımız, yeniden imanın ne demek olduğunu bilecek yeni nesiller. Bu ümmet çoğaldıkça, dalga dalga tüm aleme yayıldıkça manevi zaferimizi ilan edeceğiz. O canilerin, kahrolası Siyonistlerin bombalarıyla parçalanan yavrularımız, ölenlerden inşallah dirilen bir insanlık, ümmet çıkacaktık. Çünkü parçalanan bedenlerin her bir parçası dünyanın tüm bölgelerine, ülkelerine yayılmakta. Düştüğü yerde bir Filistin ruhu, direniş ruhunu beraberinde getirmekte.”

Program, yapılan duanın ardından son buldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.