Van’da okul kantinlerine yönelik denetim gerçekleştirildi

Van’da okul kantinlerine yönelik denetim gerçekleştirildi
VAN
Yayınlama: 18.09.2023
2
A+
A-

 

İpekyolu Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğüne Gıda ve Hijyen Denetim Şefliği ekipleri, okulların açılması ile birlikte kantinlerde hijyen denetimi gerçekleştirdi.


Ekipler tarafından işletmecilere yönelik temizlik ve hijyen, gıda ürünlerinin son tüketim tarihleri ve ürünlerde tağşiş olup olmadıkları yönünde denetimler gerçekleştirmeye devam ediyor.
Özellikle öğrenci sağlığının korunması amacıyla gerçekleştirilen denetimlerde hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı ekipler tarafından incelendi.

 


İlçe genelindeki okul kantini denetimlerinde gıda ürünleri dikkatli bir şekilde incelenirken yiyecek, içecek ve aperatif olarak öğrencilere sunulan hazır ürünlerin son kullanma tarihleri kontrol edildi. Ekipler çocukların alışveriş yaptığı kantinlerin temiz tutulması konusunda uyarılarda bulundu.
Öğrencilerin sağlıklı gıdaya erişimini sağlamak için okul kantinleri ve okul çevresinde bulunan gıda işletmelerinde denetim yapan ekipler, tüketiciye güvenli gıdanın ulaştırılmasını amaçlıyor.

Kantin ve işletmelerin genel hijyen durumları, ürünlerin son kullanma tarihleri ve ürünlerin tağşiş olup olmadığı kontrol edilirken; eksiği bulunan işletmeciler uyarılarak, eksikliklerin giderilmesine dönük çalışmalar yapıldı.

 

Kaynak: NECDET TAM

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.