Van Valisi Balcı’ya özel ödül

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin Özel Ödülü Van Valisi Ozan Balcı’ya verildi.

Van Valisi Balcı’ya özel ödül
VAN
Yayınlama: 18.11.2023
A+
A-

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin, çocukların kitap okumasına verilen etkin destek, okuma kültürünün yaygınlaştırılması, okullara kütüphane kurulumu, yaratıcı ve yenilikçi projeleri kutlamak, yayıncılık sektörüne katkı sağlayan değerli çalışmaları ödüllendirmek amacıyla hayata geçirdiği Yayıncılık Özel Ödüllerinden birisi, bu yıl Van Valisi Ozan Balcı’ya verildi.

Van’da Kitap Van projesi kapsamında 3 milyon kitabın çocuklarla buluşmasını sağlayan Vali Balcı, bu projeyle Türkiye Yayıncılar Birliği’nin bu yıl ki ödülüne layık görüldü.

Ödülü tüm Van adına aldığını belirten Vali Balcı, “Ödül ne kadar benim şahsıma verilse de ben bunu Van adına, Vanlı kitapseverler, Vanlı çocuklar, gençler, eğitimciler, öğretmenler,kitaba dost olan bütün herkes adına alıyorum” dedi.

Kitap adına Van’da çok güzel işler yapıldığını vurgulayan Vali Balcı,“ Bu bir ekip çalışması.Etkin desteklerinden dolayı Kütüphaneler Genel Müdürlüğüne,Türkiye Yayıncılar Birliğine ve kitap dostlarına teşekkür ederim.Kitap alanı da vereni de utandırmayacak hediyedir. Eğitime, bilime, kültüre dost bir Vali olarak bundan sonra da çocuklarımızın okumalarına, ilimizdeki kitap okuma kültürünün yaygınlaştırılmasına daha çok destek sağlayacağız. Çünkü çocuk okuyucusu olmayan toplumların yetişkin okuyucusu olmaz. Her şey çocuklarımız için.” dedi.

Ödül, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk tarafından Vali Balcı’ya makamında takdim edildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.