Sınır ötesi peş peşe operasyonlar: 8 terörist öldürüldü

MSB, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 2 PKK/YPG’li terörist ile Hakurk ve Pençe-Kilit Operasyonu bölgelerinde tespit edilen 6 PKK’lı teröristin etkisiz hâle getirildiğini açıkladı.

Sınır ötesi peş peşe operasyonlar: 8 terörist öldürüldü
Yayınlama: 06.01.2023
A+
A-

SON DAKİKA HABERİ: Milli Savunma Bakanlığı (MSB), “Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 2 PKK/YPG’li terörist, Kahraman Komandolarımızın başarılı operasyonuyla etkisiz hâle getirildi. Bölgede barış ve huzurun devamı için her türlü tedbir alınmaya devam edilecek.” açıklamasında bulundu.

Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 2 PKK/YPG’li terörist, Kahraman Komandolarımızın başarılı operasyonuyla etkisiz hâle getirildi.

Bölgede barış ve huzurun devamı için her türlü tedbir alınmaya devam edilecek.… pic.twitter.com/tWmObgO2wY

— T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) September 16, 2023

6 TERÖRİST DAHA ÖLDÜRÜLDÜ

MİLLİ Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyinde Hakurk ve Pençe-Kilit Operasyonu bölgelerinde 6 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonların etkin ve kararlı bir şekilde devam ettiği belirtilerek, “Irak’ın kuzeyindeki Hakurk ve Pençe-Kilit Operasyonu bölgelerinde tespit edilen 6 PKK’lı terörist, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hale getirildi. ‘Terörist neredeyse hedefimiz orası’ parolasıyla terör inlerini yerle bir etmeye devam edeceğiz” denildi. 

Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar etkin ve kararlı bir şekilde devam ediyor.

Irak’ın kuzeyindeki Hakurk ve Pençe-Kilit Operasyonu bölgelerinde tespit edilen 6 PKK’lı terörist Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hâle getirildi.

“Terörist neredeyse hedefimiz… pic.twitter.com/wIP05ExyWp

— T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) September 16, 2023

Kaynak : İHA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.