Sağlık Bakanı Koca’dan Gazzeli hastalarla ilgili açıklama

Sağlık Bakanı Koca, Gazze’den Türkiye’ye getirilen 27 hastadan 26’sına kanser, birine ise genetik kan hastalığı teşhisi konduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca’dan Gazzeli hastalarla ilgili açıklama
Yayınlama: 18.11.2023
A+
A-

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’ye getirilen Gazzeli hastaların durumuyla ilgili açıklama yaptı. 

27 hastadan 27’sine kanser teşhisi konulduğunu belirten Koca,Aralarında 12 kadın ve 18 yaşından küçük 2 kişi var. 18 yaşından küçük hastalardan birinde yumuşak doku kanseri, diğerinde ise genetik bir kan hastalığı tespit edildi” dedi. 

Sağlık Bakanı Koca'dan Gazzeli hastalarla ilgili açıklama

Sosyal medyadan açıklama yapan Sağlık Bakanı,Gazzeli hastalarımızın tetkik ve tedavi süreçleri Ankara Bilkent Şehir Hastanemizde devam etmektedir. Bu süreçler, alanlarında uzman doktorlarımız tarafından yürütülmektedir. İki hastamız, diğer bazı hastalıkları da göz önünde bulundurularak, yoğun bakım ünitesinde yakın takip altında tutulmaktadır” ifadelerini kullandı. 

Ülkemize getirilen Gazzeli 27 hastanın teşhisleri kesinleşti, tedavileri devam ediyor.

Hastaların 26’sına kanser teşhisi kondu. Aralarında 12 kadın ve 18 yaşından küçük 2 kişi var. 18 yaşından küçük hastalardan birinde yumuşak doku kanseri, diğerinde ise genetik bir kan… pic.twitter.com/EvtpxKSQWe

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) November 18, 2023

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.