Saadet Partisi Van İl Başkanı İlhan: Kentin trafiği çileye dönüştü

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, kentin trafik çilesine değinerek, Van trafiğinin ciddi bir sorun haline geldiğini söyledi.

Saadet Partisi Van İl Başkanı İlhan: Kentin trafiği çileye dönüştü
VAN
Yayınlama: 18.11.2023
A+
A-

Haftalık basın açıklamasında konuşan İlhan, trafik çilesine dikkat çekerek, belediyelerin hizmet eksikliği nedeniyle trafiğin çileye dönüştüğünü belirtti.
Son yıllarda ilde trafiğin ciddi bir sorun haline dönüştüğüne dikkat çekerek, “Özellikle mesai başlangıcı ve mesai sonrası çok yoğun şekilde trafik problemiyle karşı karşıya kalmaktayız. Metro, tramvay gibi toplu taşıma seçeneklerinin ve alternatif yolların olmayışı, çevreyolunun yapılmaması, yeterli sayıda battı-çıktı olmayışı, otopark sorunu, bazı noktalarda ki gereksiz trafik ışıkları şehrimizde ki trafiğin çileye dönüşmesine sebep olmaktadır. Az bir yağmurda bile elektrik gitmesi trafik ışıklarının çalışmaması, ortaya çıkan altyapı sorunu, yollarda ki bozukluklar da yağışlı günlerde trafiğin çok daha sıkıntılı bir hal almasına sebep olmaktadır. Şu anda bile çileye dönüşen trafik kış aylarında daha da ciddi bir problem olarak karşımıza çıkacak ve kazalara da sebep olacaktır. Trafikte yaşanan sıkıntılar zaman zaman tartışma ve kavgalara da sebep olmaktadır. Uzun yıllardır ilimizde belediyecilik hizmetlerinin yapılmayışı ilimiz trafiğinin her geçen gün daha da büyük bir çile olarak karşımıza çıkmasına sebep olmuştur” ifadelerini kullandı.


“BAŞKA İLLERE HELAL OLAN ŞEYLER VAN’A HARAM”
Van’a yapılmayan hizmetlerin diğer illere kolaylıkla yapıldığını dile getiren İlhan, “Van’da uzun yıllardır kayyum sistemiyle birlikte büyükşehir ve birçok ilçe belediye başkanı ve belediye meclislerinin olmayışı, atama usulüyle gelen ve belediyecilikle uzaktan yakından alakası olmayan kişilerin yönetiminde ilimizin her alanda ve her anlamda heba olmasına sebep olmuştur. Hatta bir örnek vermek gerekirse Vali Murat Zorluoğlu Van’a raylı sistemi lüks olarak görmüştü ancak kendisi Trabzon’a Belediye Başkanı olunca hemen raylı sistem çalışmasını başlatmıştır. Oysaki Van’ın nüfusu Trabzon’un nüfusunun iki katıdır! Demek ki bazı hizmetler başka illere helalken Van’a haramdır. Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak yetkili mercilere trafik sorunun çözümü için acil olarak atılması gereken adımları atmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.