Rusya’dan korkutan nükleer uyarısı: 12 Eylül benzeri bir olay yaşanabilir!

Rusya Güvenlik Konseyi Başkanı Dmitry Medvedev, ABD’nin yakında 11 Eylül 2001’e benzer bir saldırıya maruz kalabileceğini söyledi.

Rusya’dan korkutan nükleer uyarısı: 12 Eylül benzeri bir olay yaşanabilir!
Yayınlama: 09.01.2023
A+
A-

Rusya Güvenlik Konseyi Başkanı Dmitry Medvedev, ABD’nin yakında 11 Eylül 2001’e benzer bir saldırıya maruz kalabileceğini, bu saldırının nükleer saldırılarla yapılabileceğini öne sürdü. 

ABD’DE SALDIRI OLACAK

Medmedev Pazar günü resmi Telegram hesabına “11 Eylül arifesinde birkaç kelime” diyen bir gönderi paylaştı. Gönderinin sonuna doğru, ABD’nin “11/09/2001 tarzı bir başka saldırıya maruz kalacağı, ancak nükleer veya biyolojik bileşenli” olacağı yönünde bir öngörüde bulundu; ancak bu saldırıyı başlatacak ülkenin Rusya olacağını belirtmedi. 

Geçtiğimiz ay Rus devlet haber ajansı Tass ile yaptığı röportajda Medvedev yine benzer yorumlarda bulunarak ABD ve diğer Batılı ulusların dünyayı Üçüncü Dünya Savaşı’na yaklaştırdığını öne sürmüştü:

Medvedev, “Açıkçası, sinyalleri duysalardı kesinlikle daha iyi olurdu” diyerek “Her halükarda dünya 3. Dünya Savaşı tehlikesiyle karşı karşıya kalmayacak. Aslında bu noktada rakiplerimiz aktif olarak herkesi zorluyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak : İHA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.