Murat Köse’den Mansur Yavaş’a 58 km’lik metro göndermesi!

Mamak Belediye Başkanı ve AK Parti Ankara Gurup Başkanvekili Murat Köse, Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) tarafından organize edilen “Anadolu Sohbetleri” Programında açıklamalarda bulundu.

Murat Köse’den Mansur Yavaş’a 58 km’lik metro göndermesi!
Yayınlama: 01.01.2023
A+
A-

Anadolu Sohbetleri programında Gazete ve televizyonların Ankara Temsilcileri ile bir araya gelen Murat Köse gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Köse Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olup olmayacağına ilişkin soruya da cevap verdi.

Murat Köse 7 Ekim’de Ak Parti Genel Merkez Kongresi ile siyasetin ve yerel seçim sürecinin artık hızlanacağını ifade etti. Hedefimiz tüm ilçeleri ve Ankara Büyükşehir Belediyesini Cumhur İttifakı olarak kazanmak çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz diyen Köse, Ankara’nın 2019 yılından çok daha geri noktada olduğunu, Ankara’nın eskiden bir heyecanı, bir pırıltısı olduğunu, 4.5 yıldır o pırıltıyı kaybettiğini ifade etti.

“58 KM METRO SÖZÜNÜN SADECE 8 KM’SİNİN ‘ANİMASYONUNU’ YAPTI”

Murat Köse’nin Açıklamaları şöyle:

“Mansur Yavaş’ın sözlerine vaatlerine bakmak lazım. Seçildiği günden buyana vaatlerinin çoğunu yerine getirememiştir. Ankara Halkı verilen sözlerin vaatlerin gerçekleşip gerçekleşmediğine bakar. Yavaş 58 Km metro yapacağı sözünü vermişti ama Sıfır km ile sınıfta kalmıştır. En önemli iddiası buydu ve kendi öz kaynağı ile yapacağı sözünü vermişti. Sadece 8 km’sinin projesi ve animasyonunu yaptı, 5 yıl bitti başka bir şey yok.

“TÜRKİYE’DE EN PAHALI SU ANKARA’DA”

ABB Başkanı Ankara’ya 1 metreküp ilave su sağlayamadı. Bırakın yeni işler yapmayı mevcut işleri bile yapamadı.

Ankara’da su konusunda çok spekülasyon yapıldı. Yavaş göreve gelir gelmez su fiyatlarında kademeli artış talebinde bulundu. Meclis gündemine getirdi. Biz meclise gelen kararların yüzde 97’sine evet dedik. Bu konudaki çalışması konusunda çekimser kaldık. Ankara’da suyun metre küpü 5 lira idi şimdi ise 35 lira oldu.

Ankara’da su fiyatlarında %600’lük bir artış var. Şu anda Türkiye’de en pahalı su Ankara’da. CHP’li belediyeler en pahalı su konusunda yarışıyor. Mansur Yavaş Köylerde suyu ucuzlatacağını söylemişti. Çünkü su insan hakkıdır demişti. Kırsaldan bize ciddi şikayetler geliyor.

“4.5 YIL ÖNCEKİ ANKARA’NIN ÇOK DAHA GERİSİNDE BİR ANKARA VAR ARTIK”

Mansur Yavaş CHP’den yeniden aday olacağını söylüyor. Hangi yüzle Ankaralının huzuruna çıkacak. Bugüne kadar hangi sözü hangi vaadi yerine getirdi. 4,5 yıl önceki Ankara’nın çok daha gerisinde bir Ankara var artık. Ankara’yı ihmal etmiştir.

Biz Türkiye Yüzyılına yakışır bir belediyeciliği yaşatmak istiyoruz. Türkiye Yüzyılı aynı zamanda belediyelerinde yüz yılı olacak. Ankara için yeni projelerimiz yeni hayallerimiz var. Biz Mamak’ta 174 başlıkta her alanda devasa hizmetler yaptık. Ankara’da ABB’nin bir tesis yaptığını bilmiyorum. Bir de Ankara Büyükşehir’i Mamak’la kıyaslıyorlar. Mamak ile yarışamazsınız. Bizimle kıyaslayacağınıza Ankara’yı Paris ile Moskova ile kıyaslayabilseniz keşke. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylık ile ilgili bu süreci dolu, dolu eserlerimizi hazırlayarak sürdürüyoruz.

“BİZ İŞİMİZLE ESERLERİMİZLE KONUŞAN BİR GELENEĞİZ”

Ankara’da İlçe belediye Başkanlarımızın hepsinin en az Mansur Yavaş kadar hatta ondan daha iyisini yapacak potansiyelde yeterlilikte deneyimi vardır. Belediye Başkanlarında herkes aday olmak ister. Bizim yapmak istediğimiz, en çok oy alacak, bu işin kriterlerini sağlayacak bir arkadaşımızla bu sürece devam etmek istiyoruz. Bende Ankara’da Mamak Belediye Başkanı Olarak, Gurup Başkanvekili olarak Ankaralıların huzuruna çıkabiliriz. Bundan daha doğal bir şey yok.

Biz işimizle eserlerimizle konuşan bir geleneğiz. Mamak’ta devam etmek isteriz. Doğduğum büyüdüğüm yer Mamak. Buraya hizmet etmek bir onur, Ankara’ya hizmet etmekte büyük bir onur.

Kaynak : İHA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.