KKTC’den Türkiye ve Azerbaycan açıklaması: Erdoğan ve Aliyev bizi çok gururlandırdı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Azerbaycan’daki etkinliklerde KKTC bayrağının dalgalandırılması kararı için açıklama yaptı. Eruğruloğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev’e teşekkür etti.

KKTC’den Türkiye ve Azerbaycan açıklaması: Erdoğan ve Aliyev bizi çok gururlandırdı
Yayınlama: 05.01.2023
A+
A-

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Ertuğruloğlu, konuya ilişkin Azerbaycan TNS Haber Ajansı’na değerlendirmelerde bulundu.

‘ALİYEV’İN SÖZLERİ BİZİ ÇOK GURURLANDIRDI’

Ertuğruloğlu, “Dost ve kardeş Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev’in, Türk Devletleri Teşkilatı’na üye ve gözlemci devletlerin bakanlarının doğal afet ve acil durum yönetimi ve ikinci toplantısının katılımcılarıyla yaptığı toplantıda, ‘etkinliğimizde Kuzey Kıbrıs bayrağı dalgalanmalıdır ve dalgalanacaktır’ sözleri bizi çok gururlandırdı.” ifadesini kullandı.

‘ERDOĞAN VE ALİYEV’E SONSUZ ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ’

Açıklamasından dolayı Aliyev’e şükranlarını dile getiren Ertuğruloğlu, şunları kaydetti:

“Köklü bir Türk çınar ağacının dalları olan ülkelerin işbirliği ve dayanışmasıyla çok yol kat edeceğiz. Bu açıklama, mücadelemize daha da güç katacaktır. Haklı mücadelemize verdikleri destekten dolayı Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

‘TEK MİLLET ÜÇ DEVLET OLARAK BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATACAĞIMIZA İNANCIMIZ TAMDIR’

Türk Devletleri Teşkilatı’nın desteğiyle gücümüze güç katacağız. KKTC’nin tanınması yönünde bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Tek millet üç devlet olarak büyük başarılara imza atacağımıza inancımız tamdır.”

Kaynak : İHA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.