‘Hiç kaybetmedim’ diyen İmamoğlu 3 aydır mağlubiyete abone!

4 yıllık İBB başkanlığı dönemi tatil, polemik ve reklamla geçen CHP’li Ekrem İmamoğlu, “Hiç kaybetmedim” diyerek geçirdiği son seçim kampanyasının ardından sürekli mağlubiyet yaşıyor.

‘Hiç kaybetmedim’ diyen İmamoğlu 3 aydır mağlubiyete abone!
Yayınlama: 05.01.2023
A+
A-

Haber7 – ÖZEL

CHP, İyi Parti, SP, DP, Gelecek, Deva, HDP, TİP, Zafer, TDP gibi 10 parti bir araya gelmesine rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısında ağır mağlubiyet yaşayan Ekrem İmamoğlu, parti liderliği için girdiği yarışta da üst üste mağlubiyetler alıyor.

Seçimlerde “cumhurbaşkanı yardımcısı” titrini kullanarak şehir şehir gezen, miting meydanlarında avaz avaz bağırarak “Ben bunlara karşı hiç kaybetmedim” diyen, seçim günü ise defalarca ekran karşısına geçip “Öndeyiz, kazanıyoruz” söyleminde bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hezimetlere abone oldu.

ERDOĞAN’A 2 HAFTADA 2 KEZ MAĞLUP

Başkan Erdoğan’a karşı hem 14 Mayıs hem 28 Mayıs’ta iki kez üst üste kaybeden, 2 milyon 400 bin oy fark yiyen Ekrem İmamoğlu, “değişim” sloganıyla CHP genel başkanlığı için başlattığı mücadelede önce mahalli delege seçimlerinde, şimdi de ilçe teşkilat seçimlerinde üst üste mağlubiyet yaşıyor.

CHP’DE HER SANDIKTAN YENİK ÇIKIYOR

Ekrem İmamoğlu, İstanbul’daki CHP delege seçimlerinde 964 mahallenin 894’ünde kaybetti. İmamoğlu’na yakın isimler yalnızca 70 mahallede Kılıçdaroğlu yandaşlarına üstünlük sağlayabildi.

İSTANBUL’DA 27’DE 4!

İstanbul’un 27 ilçesinde tamamlanan ilçe kongrelerinde İmamoğlu kadroları sandıkta hezimet yaşadı. İmamoğlu 27 ilçenin 23’ünü kaybetti. İmamoğlu’nun gösterdiği adaylar sadece Bağcılar, Silivri, Bahçelievler ve Başakşehir ilçe başkanlıklarını zorlukla kazandı.

CHP’li İmamoğlu, hafta sonu İstanbul’un 10 ilçesindeki seçimlerin 8’ini kaybetti. İmamoğlu, 150 delegenin sadece 25’ini elde edebildi. 125 delege Kılıçdaroğlu’nu destekleyenlerden oluştu.

Geriye kalan 12 ilçe teşkilatındaki seçimler 3 Eylül’e kadar sürecek. 26 Ağustos’ta Adalar, Beyoğlu, Küçükçekmece, Sultangazi, Üsküdar; 27 Ağustos’ta Kadıköy, Pendik; 3 Eylül’de Şile, Güngören, Sarıyer, Fatih, Kartal’da seçim yapılacak.

BAŞKENT’TE DE MAĞLUP

İstanbul’dan sonra kurultaya en çok delege gönderen ikinci şehir Ankara’da da tablo değişmedi. İmamoğlu tayfası Ankara’da sadece bir ilçede üstünlük sağladı. Ankara’daki seçimlerde önceki hafta Çankaya ve Etimesgut’ta kaybeden İmamoğlu, önceki gün yapılan Mamak, Elmadağ ve Keçiören’de Kılıçdaroğlu’na mağlup oldu.

İZMİR’DE HEZİMET

İzmir’de de İmamoğlu hezimeti yaşanıyor. İmamoğlu’nun CHP liderliği koltuğuna oturabilmek için çok güvendiği İzmir’de merkeze yakın ilçe seçimlerinde Karşıyaka, Konak, Bornova, Bayraklı, Balçova, Seferihisar ve Güzelbahçe’de destek verdiği isimlerin tamamı yenildi.

HEMEN HER ŞEHİRDE HÜSRAN

İmamoğlu; Kayseri, Manisa, Nevşehir gibi pek çok şehirde delege seçimlerinde istediği neticeyi alamadı.

Kaynak : İHA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.