Dışişleri’nden flaş Karabağ açıklaması: Yegâne yol olduğuna inanıyoruz

Dışişleri Bakanlığından Azerbaycan’ın Karabağ’daki operasyonu hakkında açıklama geldi. Açıklamada “Azerbaycan, kendi egemen toprakları üzerinde gerekli gördüğü tedbirleri almak durumunda kalmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Dışişleri’nden flaş Karabağ açıklaması: Yegâne yol olduğuna inanıyoruz
Yayınlama: 07.01.2023
A+
A-

Son dakika haberi… Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan’ın Karabağ’da başlattığı anti-terör operasyonu ile ilgili açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Azerbaycan, kendi egemen toprakları üzerinde gerekli gördüğü tedbirleri almak durumunda kalmıştır” vurgusu yapıldı.

Azerbaycan’ın, silahlı saldırı ve provokasyonlara karşı askeri bir operasyon başlattığı belirtilen açıklamada, Azerbaycan’ın kendi egemen toprakları üzerinde gerekli gördüğü tedbirleri almak durumunda kaldığı belirtildi.

“YEGÂNE YOL”

Azerbaycan’ın Karabağ’da başlattığı askeri operasyonla ilgili​ Dışişleri Bakanlığının açıklaması şöyle:

“Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinde bulunan gayrimeşru Ermeni silahlı unsurlarca Azerbaycan ordusu mensuplarına ve güvenlik görevlilerine yönelik uzun süredir devam eden silahlı saldırılar ve provokasyonlara karşı, Azerbaycan ordusu tarafından bugün (19 Eylül) münhasıran askeri unsurların hedef alındığı bir anti-terör operasyonu başlatılmıştır.

İkinci Karabağ Savaşı’nın sona ermesinden bu yana geçen yaklaşık üç yıllık sürede sahadaki duruma ilişkin olarak sürekli dile getirdiği meşru ve haklı endişelerin giderilmemesi neticesinde Azerbaycan, kendi egemen toprakları üzerinde gerekli gördüğü tedbirleri almak durumunda kalmıştır.

Azerbaycan ile Ermenistan arasında bugüne kadar titizlikle yürütülen kapsamlı görüşme sürecinin sonuç odaklı olarak devamının sağlanmasının, bölgede barış, güvenlik, refah ve kalıcı istikrarın tesisi için yegâne yol olduğuna inanıyoruz.”

Azerbaycan Tarafından Karabağ’da Başlatılan Askeri Operasyon Hk. https://t.co/ifJEh5mmb9 pic.twitter.com/yu2TOh5xi5

— T.C. Dışişleri Bakanlığı (@TC_Disisleri) September 19, 2023

Kaynak : İHA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.