CHP’de PKK destekçisi isme görev verildi

CHP’nin Maltepe’deki kongresinde ilçe başkanlığına seçilen Kenan Otlu’nun yıllar önce hendek olaylarıyla ilgili yaptığı açıklamalar hatırlandı. Otlu, teröre destek vererek, Güneydoğu için ‘Kürdistan’ ifadesini kullanmıştı.

CHP’de PKK destekçisi isme görev verildi
Yayınlama: 09.01.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi, seçim döneminde terör örgütü PKK’nın siyasi kolu HDP’nin desteğini aldı.

Önceki gün gerçekleşen ilçe kongrelerinde yaşanan skandal, CHP’nin terör seviciliğini bir kez daha kanıtladı.

Öyle ki değişim sancısının devam ettiği partide, ilçe kongreleri yapıldı. Yeni ilçe başkanlarının seçildiği kongrelerde, Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın isimler kazandı.

KEMAL KILIÇDAROĞLU DESTEKÇİLERİ FARK ATTI

Esenler ve Bahçelievler’de değişim yanlısı isimler kazanırken Maltepe’de Kemal Kılıçdaroğlu destekçileri fark attı. Eski İl Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu’nun 209 oyla, Maltepe İlçe Başkanı olarak seçildiği açıklandı.

HENDEK OLAYLARINA DESTEK VERMİŞTİ!

Kenan Otlu’nun CHP’nin yeni Maltepe İlçe Başkanı olması ise yıllar önce teröre verdiği desteği hatırlattı…

2015 yılında yaşanan Hendek olaylarında terör örgütlerine destek veren açıklamalarda bulunan Kenan Otlu, Güneydoğu için ‘Kürdistan’ ve güvenlik güçlerimizin mücadelesine faşizm ifadelerini kullanmıştı.

Açık açık terör örgütü sempatizanlığı yapan Otlu, “Biz nasıl Gezi’de yan yana durduysak, nasıl 1 Mayıs’ta birlikte gaz yediysek, Ankara katliamında kanlarımız birbirine nasıl karıştıysa bu zulmün karşısında da yan yana, omuz omuza duralım. Barikatta da, alanda da, faşizme karşı omuz omuza duralım” ifadelerini kullanmıştı.

SÖZLERİ ÇARPITILMIŞ!

O dönem gelen tepkiler üzerine geri adım atmak zorunda kalan Kenan Otlu, sözlerinin çarpıtıldığını açıklamıştı

Terörü destekleyen ifadeler kullanan Otlu’nun Maltepe İlçe Başkanı olarak seçilmesi bir kez daha CHP’nin terör seviciliğini kanıtladı.

 

Kaynak : İHA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.