Bakan Bayraktar’ın nükleer santral sözleri Yunanistan’da gündem oldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar’ın, “Türkiye’nin 3’üncü nükleer santrali için Çin ile anlaşmaya yakınız” açıklaması Yunanistan medyasında, “Türkiye için ciddi bir dönüm noktası” olarak görüldü.

Bakan Bayraktar’ın nükleer santral sözleri Yunanistan’da gündem oldu
Yayınlama: 01.01.2023
A+
A-

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye’nin 3’üncü nükleer santrali için Çin ile anlaşmaya çok yakın olduklarını söylemişti. O açıklamaya, Yunan basınında büyük puntolarla geniş yer ayrıldı.

Komşu medyası, “Türkiye için ciddi bir dönüm noktası“, “Türkiye’nin çok yönlü dış politikasının simgesi olacak.” başlıklarıyla okuyucularına sundu.

BAYRAKTAR’IN SÖZLERİ YUNAN BASININDA YANKI BULDU

Bakan Bayraktar Türkiye’nin yeni nükleer enerji santrali için Çin ile anlaşacağını duyurdu. Ta Nea gazetesi, “Türkiye, Çin ile anlaşmanın eşiğinde. Türkiye’nin üçüncü nükleer santralini planlayan bu işbirliği, enerji alanında büyük gelişmeler barındırıyor” yazdı.

“DÖNÜM NOKTASI”

Kathimerini ise “3’üncü nükleer santral anlaşmasının hayata geçirilmesi, Türkiye için ciddi bir dönüm noktası olacak” sözlerini kaydetti.

“HER ALANDA GÜÇLENEN TÜRKİYE, ENERJİ ALANINDA DA BÜYÜK ADIMLAR ATIYOR”

Gazete Liberal de “Çin ile anlaşmaya varılması, NATO üyesi olan Türkiye’nin çok yönlü dış politikasının simgesi olacak. Her alanda güçlenen Türkiye, enerji alanında da büyük adımlar atıyor” yorumunda bulundu.

KAYNAK: CNN TÜRK

Kaynak : İHA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.